Skip to content

Albumy

Albumy i odbitki


Czy naprawdę wydruk zdjęć to tak ważna sprawa?

W XXI wieku spora część osób przechowuje fotografie wyłącznie w formie cyfrowej. Ile to już razy zdarzyło się Wam, lub waszym bliskim stracić bezpowrotnie zdjęcia? Padnięty dysk, zniszczony telefon… jeżeli nawet nie przytrafiło się to Tobie, to przynajmniej znasz kilka takich historii z najbliższego otoczenia. Nie ukrywajmy, bez odpowiedniej wiedzy i zaangażowania ciężko jest prowadzić bezpieczne i aktualne cyfrowe archiwum fotografii. Ale  mam na to sposób! Nie jest to ani skomplikowane, ani absurdalnie drogie. Sprawdzonym przez lata nośnikiem jest papier fotograficzny. Mogą być to odbitki wklejone w klasyczny album, czy bardzo dobrej jakości fotoalbum.

Dlaczego album?

Gdyż to on gwarantuje optymalne zabezpieczenie na lata dla naszych odbitek, naszych wspomnień, pamiątki dla nas i pamiątki po nas. Chroni zdjęcia przez warunkami zewnętrznymi oraz… prezentuje się niezwykle pięknie 🙂

Jakość ma znaczenie!

Dobór odpowiedniego papieru, techniki powielania oraz wykonawcy odbitek jest kluczowy do powodzenia całego planu. Zlecając wykonanie wydruku oraz złożenie albumu nie kieruj się wyłącznie ceną. Tu liczy się jakość. Dobre papiery fotograficzne oferują gwarancje, że po 50 latach kolor na odbitce pozostanie niezmieniony a w kolejnych latach degradacja barw jest minimalna. Sam kolor też musi być odpowiedni – nasycenie, barwa, przejścia tonalne muszą być perfekcyjne. W albumie bezkwasowe przekładki czy sposób łączenia stron wpływa na jego trwałość oraz trwałość zdjęć w nim przechowywanych.

Skąd zatem czerpać wiedzę jak wykonać dobre odbitki oraz złożyć album? Czy to jest trudne?

Sam widzisz, że dobór firmy nie może być przypadkowy. Ale spokojnie, nie musisz robić tego samodzielnie. Lata doświadczeń z różnymi technikami wykonania, współpracy z wieloma firmami, pozwoliły mi wybranie kilku profesjonalistów, którzy są w stanie zaoferować wysokiej jakości produkt spełniający wszystkie powyższe założenia. Tak więc spokojnie możesz zdać się na moje doświadczanie i tę część powierzyć mi.

Oto mała prezentacja z opisem części albumów jakie mogę dla Ciebie przygotować

Wytworna klasyka. Stonowana szarość, materiał przeszywany dla dodatkowego efektu srebrną nicią oraz dopieszczony oryginalnymi kryształkami swarovskiego. Grawer laserowy na opakowaniu oraz albumie. Oczywiście album z rozkładówkami w moim ulubionym formacie 60×30 cm oraz szybkim, pojemnym nośnikiem pendrive na Wasze zdjęcia.

Klasyczna biel, stylowy grawer na akrylu. Całość uzupełnia szary materiał którym wykończone jest wnętrze.

Możliwości łączenia różnych materiałów (skóra naturalna, skóra ekologiczna, wysokiej jakości tkanina introligatorska) oraz ich kolorystki jest wiele. Same okładki mogą posiadać różne układy okienek ze zdjęciami, wstawki ze szkła akrylowego, grawery oraz indywidualne stemple. Jesteśmy pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

CudowneWspomnienia.pl to fotograf i kamerzysta na Twój ślub i wesele. Wykonujemy zlecenia głównie na terenie województwa wielkopolskiego oraz  dolnośląskiego. Najczęściej są to miasta Poznań, Wrocław, Jarocin, Krotoszyn, Pleszew, Milicz, Rawicz, Leszno. Jeżeli mieszkacie w innym rejonie – nic nie szkodzi, dojeżdżamy w każdy zakątek kraju… jak i nieco dalej 🙂