FAQ

Czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie zdjęć oraz filmu z Waszego ślubu i wesela


Zdjęcia i film – co obejmuje reportaż?

Reportaż najczęściej obejmuje wszystkie elementy ślubu. Zazwyczaj rozpoczynamy pracę 2 godziny przed ceremonią a kończymy o północy. Jesteśmy do Waszej dyspozycji do 12 godzin od rozpoczęcia zlecenia

Czas rozpoczęcia jak również pozostałe składowe reportażu uzgadniamy indywidualnie z klientem.

Gdzie znajdę ofertę z cenami?

W dziale oferta zamieściłem zakres jaki obejmuje reportaż zdjęciowy oraz filmowy z wesela.

W celu otrzymania aktualnej oferty cenowej z przykładowymi pakietami, skorzystaj proszę w formularza kontaktowego. Nie zapomnij podać daty oraz miejsca Waszego ślubu i wesela. Odpowiem na wiadomość w ciągu 24 godz (w dni robocze).

Jak możemy zarezerwować termin naszego ślubu?

Skontaktuj się ze mną wypełniając formularz kontaktowy. Sprawdzę dla Ciebie dostępność terminu oraz prześlę aktualną ofertę.

Podstawą rezerwacji wybranego terminu jest podpisanie umowy oraz wpłata zadatku.

Jak wygląda kwestia płatności?

Po podpisaniu umowy wpłacany jest zadatek w wysokości 30% wartości. Reszta płatności następuje po zakończeniu reportażu.

Co w przypadku gdy mieszkamy daleko/po za granicami kraju. W jaki sposób możemy zarezerwować usługę?

Mailowo ustalamy warunki zlecenia. Podpisaną umowę wysyłamy na wskazany adres, Wy ją podpisujecie i odsyłacie kopię do mnie. W momencie otrzymania podpisanej umowy oraz wpłaty zadatku termin jest zarezerwowany.

Sesja plenerowa – w dzień ślubu, po? Czy w ogóle z niej zrezygnować?

Wiem, że nie wszyscy są przekonani co do zrobienia jakiejkolwiek sesji, bo nie potrafimy, źle wychodzimy na zdjęciach, itp. Napiszę tak – bzdury 🙂 Zdjęcia z sesji są ciekawym uzupełnieniem reportażu i na prawdę nie trzeba do nich jakoś szczególnie pozować.

W trakcie wesela zachęcam do wykonania mini sesji. Kilkadziesiąt minut na osobności, które pozwolą Wam złapać nieco oddechu i pobyć chwilę na osobiści w całym tym weselnym zgiełku.

Wykonuje również sesje plenerowe po ślubie. Wtedy sesja trwa ok 3 godz. Jest dużo bardziej rozbudowana. Najlepsza pora to godziny popołudniowe do chwili przed zachodem słońca. Miejsce i czas uzgadniamy wspólnie. Jeżeli nie macie jakiejś określonej lokalizacji to wystarczy, że określicie jaki klimat Was interesuje a ja zajmę się resztą.

Czy oprócz obrobionych zdjęć dostaniemy również nieobrobione pliki, lub materiał filmowy przed montażem?

Nie, nie udostępniamy nieprzygotowanych, „surowych” materiałów.

Jaki jest obszar Waszego działania?

Pochodzimy z Jarocina (Wielkopolska) ale pracujemy na terenie całego kraju. Z racji zamieszkania jest to głównie obszar województwa wielkopolskiego – Poznań, Września, Swarzędz, Kalisz, Pleszew, Ostrów Wlkp, Krotoszyn oraz dolnośląskiego – Wrocław, Milicz, Trzebnica, Oleśnica. Oczywiście nie są to jedyne kierunki, docieramy w każdy zakątek naszego kraju.

Czy możemy sami wybrać zdjęcia lub ujęcia do filmu?

Zawsze słuchamy Waszych sugestii i uwzględniamy je podczas tworzenia reportażu oraz montowania filmu czy obróbki zdjęć. Lecz przy selekcji ujęć polecamy zdać się na nasze doświadczenie.

Jaki jest czas przygotowania filmu oraz zdjęć?

Jest to okres do sześciu miesięcy od zakończenia zlecenia. Czas ten potrzebny jest nam na staranne przygotowanie materiału.